Úvod Účely
Sortiment
Zaujímavosti Fotogaléria Kontakt Štátné dotácie Návštevná kniha
Sortiment > Elektronické regulátory
Regulátor teploty SGC14
Jednookruhový solárny regulátor s prehľadným grafickým displayom.

Teplotné snímače: 2 x K5117.

Výstup: 1 elektronické relé.
Regulátor teploty DX 4201.D s displayom

Regulátor DX4201D je určený pre jednookruhové termické solárne systémy, kde zabezpečuje automatickú reguláciu chodu čerpadla teplonosného média, prostredníctvom ktorého je tepelná energia prenášaná z kolektorov do zásobníka. Prístroj meria pomocou dvojice teplotných snímačov rozdiel teplôt medzi kolektormi a zásobníkom. Porovnáva tieto teploty a v prípade, že je teplota na kolektoroch vyššia ako v zásobníku o nastavenú hodnotu T a zároveň je teplota v zásobníku nižšia, ako nastavená teplota T, zapína čerpadlo. Všetky parametre prístroja nastaví servisný technik pri montáži a prevádzka je úplne bezobsluhová.

Prevádzkové stavy, ako aj poruchy zariadenia sú indikované dvojriadkovým podsvieteným LCD displejom a LED diódami.

Regulátor DX 4102

Regulátor DX4102 zabezpečuje automatickú činnosť jednoduchých solárnych systémov. Prístroj je možné použiť v tlakových aj drain-back hydraulikách. Prevádzkové parametre sú zobrazené na LCD displeji.
Pomocou klávesnice je možné nastaviť ho do potrebného pracovného módu. Disponuje štyrmi vstupmi pre snímače teplôt, jedným triakovým výstupom pre ovládanie čerpadla (s plynulou zmenou otáčok), a jedným bezpotencialovým kontaktom relé pre ovládanie pomocného ohrevu, resp. sekundárneho čerpadla. Meria a zaznamenáva množstvo dodanej solárnej energie do systému. Je možné pripojiť ho na PC.

Regulátor teploty DX 4232

Regulátor DX4232 zabezpečuje automatickú činnosť dvojokruhových solárnych systémov. Prístroj je možné použiť v tlakových aj drain-back hydraulikách. Prevádzkové parametre sú zobrazené na LCD displeji. Pomocou klávesnice je možné nastaviť ho do potrebného pracovného módu. Disponuje ôsmimi vstupmi pre snímače teplôt, dvomi triakovými výstupmi pre ovládanie čerpadiel (s plynulou zmenou otáčok), a dvomi bezpotencialovými kontaktami relé pre ovládanie voľne programovateľných pomocných výstupov. Meria a zaznamenáva množstvo dodanej solárnej energie do systému. Je možné pripojiť ho na PC.

© ENPOMA 2013